Alle Kategorien:
 Baza informacji o EUWT
 Komentarze nt. EUWT
 Bibliografia EUWT
 Orzecznictwo dotyczące EUWT
 Prawo o EUWT
  E U W T Zagadnienia Ogolne
  E U W T Zagadnienia Prakt...
  Gospodarka Komunalna
  Gospodarka Przestrzenna
  Miedzynarodowe Prawo Admi...
  Zwiazek Celowy

Protokół zmian strony MediacjaPozycjaRolaMediatora


Wersja [7646]

Czas ostatniej edycji: 2009-03-20 11:27:59. Autor: JacekLubecki.
Dodane:
Powszechnie przyjmuje się, że rola mediatora w [[Mediacja mediacji]] //„jest nie do przecenienia”//, a od jego umiejętności i wiedzy w dużej mierze zależy powodzenie postępowania. Mediator jest centralną postacią procesu [[Mediacja mediacji]]. Należy jednak pamiętać, że nie ma on żadnych uprawnień władczych. Nie rozstrzyga sporu. Jego zadanie, jako neutralnej osoby trzeciej, polega przede wszystkim na ułatwieniu porozumiewania się stron i doprowadzeniu do zawarcia [[UgodaMediacyjna ugody]], a to, w jaki sposób ten cel zostanie zrealizowany, zależy zarówno od jego walorów osobistych jak i obranej przez niego techniki mediacyjnej. Ze względu na to, niezwykle ważne są cechy oraz przygotowanie zawodowe, jakie powinna spełniać taka osoba. Bez wątpienia powinna być to osoba uczciwa, bezstronna, odpowiedzialna, a także znająca techniki komunikacji interpersonalnej i dysponująca umiejętnościami z zakresu negocjacji. Wśród samych mediatorów utarło się powiedzenie:
W toku prac legislacyjnych pojawiły się liczne głosy dotyczące konieczności określenia szczególnych [[MediacjaKwalifikacjeMediatora kwalifikacji]], które powinien spełniać mediator (m.in. wykazanie przejścia przez określone szkolenia czy posiadanie wyższego wykształcenia), ostatecznie jednak zwyciężyła niechęć do tworzenia barier dostępu do kolejnego zawodu i poszanowanie konstytucyjnej zasady wolności wykonywania zawodu.

Usunięte:
Powszechnie przyjmuje się, że rola mediatora w mediacji „jest nie do przecenienia”, a od jego umiejętności i wiedzy w dużej mierze zależy powodzenie postępowania. Mediator jest centralną postacią procesu mediacji. Należy jednak pamiętać, że nie ma on żadnych uprawnień władczych. Nie rozstrzyga sporu. Jego zadanie, jako neutralnej osoby trzeciej, polega przede wszystkim na ułatwieniu porozumiewania się stron i doprowadzeniu do zawarcia ugody, a to, w jaki sposób ten cel zostanie zrealizowany, zależy zarówno od jego walorów osobistych jak i obranej przez niego techniki mediacyjnej. Ze względu na to, niezwykle ważne są cechy oraz przygotowanie zawodowe, jakie powinna spełniać taka osoba. Bez wątpienia powinna być to osoba uczciwa, bezstronna, odpowiedzialna, a także znająca techniki komunikacji interpersonalnej i dysponująca umiejętnościami z zakresu negocjacji. Wśród samych mediatorów utarło się powiedzenie:
W toku prac legislacyjnych pojawiły się liczne głosy dotyczące konieczności określenia szczególnych kwalifikacji, które powinien spełniać mediator (m.in. wykazanie przejścia przez określone szkolenia czy posiadanie wyższego wykształcenia), ostatecznie jednak zwyciężyła niechęć do tworzenia barier dostępu do kolejnego zawodu i poszanowanie konstytucyjnej zasady wolności wykonywania zawodu.


Wersja [6792]

Czas edycji: 2009-02-20 14:31:29. Autor: JacekLubecki
Dodane:
----
CategoryMediacjaWSprawachCywilnych


Wersja [6787]

Czas edycji: 2009-02-20 14:22:17. Autor: JacekLubecki
Dodane:
2. [[HurynTemidium2005 V. Huryn, Mediacja w świetle ostatniej nowelizacji Kodeksu Postępowania Cywilnego]], Dodatek specjalny do Tem. 2005, nr 4.

Usunięte:
2. [[HurynTemidium2005 V. Huryn, Mediacja w świetle ostatniej nowelizacji Kodeksu Postępowania Cywilnego, Dodatek specjalny do Tem. 2005, nr 4.


Wersja [6786]

Czas edycji: 2009-02-20 14:22:05. Autor: JacekLubecki
Dodane:
1. [[CebulaMediator2005 R. Cebula, Mediacje w polskim prawie cywilnym]], Mediator 2005, nr 3,
2. [[HurynTemidium2005 V. Huryn, Mediacja w świetle ostatniej nowelizacji Kodeksu Postępowania Cywilnego, Dodatek specjalny do Tem. 2005, nr 4.


Wersja [6785]

Czas edycji: 2009-02-20 14:19:51. Autor: JacekLubecki
Dodane:
//„Mediatorze, jeśli zauważysz, że często pouczasz ludzi lub grozisz im, jeśli chcesz ich „na siłę” przekonywać do tego, co tobie wydaje się najlepsze i jeśli nie potrafisz się zmienić – zrezygnuj z działalności mediatora.”//

Usunięte:
//„Mediatorze, jeśli zauważysz, że często pouczasz ludzi lub grozisz im, jeśli chcesz ich „na siłę” przekonywać do tego, co tobie wydaje się najlepsze i jeśli nie potrafisz się zmienić – zrezygnuj z działalności mediatora”.//


Wersja [6784]

Czas edycji: 2009-02-20 14:19:31. Autor: JacekLubecki
Dodane:
//„Mediatorze, jeśli zauważysz, że często pouczasz ludzi lub grozisz im, jeśli chcesz ich „na siłę” przekonywać do tego, co tobie wydaje się najlepsze i jeśli nie potrafisz się zmienić – zrezygnuj z działalności mediatora”.//

Usunięte:
//„Mediatorze, jeśli zauważysz, że często pouczasz ludzi lub grozisz im, jeśli chcesz ich „na siłę” przekonywać do tego, co tobie wydaje się najlepsze i jeśli nie potrafisz się zmienić – zrezygnuj z działalności mediatora” .//


Wersja [6783]

Czas utworzenia ostatniej znanej wersji strony 2009-02-20 14:19:19. Autor: JacekLubecki.