Alle Kategorien:
 Baza informacji o EUWT
 Komentarze nt. EUWT
 Bibliografia EUWT
 Orzecznictwo dotyczące EUWT
 Prawo o EUWT
  E U W T Zagadnienia Ogolne
  E U W T Zagadnienia Prakt...
  Gospodarka Komunalna
  Gospodarka Przestrzenna
  Miedzynarodowe Prawo Admi...
  Zwiazek Celowy

Protokół zmian strony MediacjaWszczecie


Wersja [7689]

Czas ostatniej edycji: 2009-03-20 13:10:25. Autor: JacekLubecki.

Brak różnic

Wersja [7688]

Czas edycji: 2009-03-20 13:10:14. Autor: JacekLubecki
Dodane:
- [[WzorUmowaOMediacje umowa o mediację]],
- [[WzorWniosekOPrzeprowadzenieMediacji wniosek o przeprowadzenie mediacji]].

Usunięte:
-


Wersja [7686]

Czas edycji: 2009-03-20 13:09:38. Autor: JacekLubecki
Dodane:
((1)) Wzory pism
-


Wersja [7685]

Czas edycji: 2009-03-20 13:09:12. Autor: JacekLubecki
Dodane:
Analizując zapisy o [[Mediacja mediacji]], można wyróżnić dwa tryby inicjowania [[Mediacja mediacji]]: [[MediacjaNaPodstawieUmowy na podstawie umowy o mediację]], w tym umowy zawartej przez wyrażenie zgody na mediację przez jedną ze stron, gdy druga strona złożyła [[MediacjaNaPodstawieWniosku wniosek o przeprowadzenie mediacji]], albo [[MediacjaNaPodstawiePostanowieniaSadu na podstawie postanowienia sądu]] kierującego strony do [[Mediacja mediacji]] ({{pu przepis="art. 183(1) § 2 KPC"}}). Ujęcie to znacząco odpowiada przyjmowanemu w literaturze podziałowi na [[MediacjaNaPodstawieUmowy mediację umowną]] oraz [[MediacjaNaPodstawiePostanowieniaSadu mediację ze skierowania sądu]].
W myśl zasady dobrowolności wszystkie strony biorące udział w [[Mediacja mediacji]] muszą wyrazić zgodę na prowadzenie [[Mediacja mediacji]], bez względu na to, kto wszczął postępowanie. Kodeks postępowania cywilnego przewiduje, że [[Mediacja mediacja]] może być prowadzona przed wszczęciem postępowania, a za zgodą stron również w toku sprawy ({{pu przepis="art. 183(1) § 4 KPC"}}).

Usunięte:
Analizując zapisy o mediacji, można wyróżnić dwa tryby inicjowania mediacji: na podstawie umowy o mediację, w tym umowy zawartej przez wyrażenie zgody na mediację przez jedną ze stron, gdy druga strona złożyła wniosek o przeprowadzenie mediacji, albo na podstawie postanowienia sądu kierującego strony do mediacji ({{pu przepis="art. 183(1) § 2 KPC"}}). Ujęcie to znacząco odpowiada przyjmowanemu w literaturze podziałowi na mediację umowną oraz mediację ze skierowania sądu.
W myśl zasady dobrowolności wszystkie strony biorące udział w mediacji muszą wyrazić zgodę na prowadzenie mediacji, bez względu na to, kto wszczął postępowanie. Kodeks postępowania cywilnego przewiduje, że mediacja może być prowadzona przed wszczęciem postępowania, a za zgodą stron również w toku sprawy ({{pu przepis="art. 183(1) § 4 KPC"}}).


Wersja [6936]

Czas utworzenia ostatniej znanej wersji strony 2009-02-26 15:33:35. Autor: JacekLubecki.