Alle Kategorien:
 Baza informacji o EUWT
 Komentarze nt. EUWT
 Bibliografia EUWT
 Orzecznictwo dotyczące EUWT
 Prawo o EUWT
  E U W T Zagadnienia Ogolne
  E U W T Zagadnienia Prakt...
  Gospodarka Komunalna
  Gospodarka Przestrzenna
  Miedzynarodowe Prawo Admi...
  Zwiazek Celowy

Wersja [6472]

To jest stara wersja WielkaEncyklopediaPrawa utworzona przez JacekLubecki, 2009-02-06 09:55:20.

 

Mija 5 lat od ukazania się pierwszego wydania Wielkiej Encyklopedii Prawa. Redaktorowi Naczelnemu Profesorowi Eugeniuszowi Smoktunowiczowi złożyłem wyrazy uznania i podziękowania za inicjatywę i wkład pracy. Niestety nieubłagana śmierć nie pozwoliła Mu doczekać dzisiejszej chwili.

Niniejsze - drugie wydanie Wielkiej Encyklopedii Prawa, uwzględniające stan prawa na dzień 30 czerwca 2005, zawiera opracowanie przeszło 5,5 tys. najważniejszych haseł polskiego systemu prawa. Po raz pierwszy zostały uwzględnione problemy prawa kanonicznego, lotniczego i kosmicznego. Treść i zakres Encyklopedii wzbogacono o problemy kryminalistyki, kryminologii, wiktymologii, jak również psychologii kryminalistycznej, medycyny i psychologii sądowej. Znajomość tych zagadnień jest także niezbędna prawnikom.

Encyklopedia jest dziełem zbiorowym. Autorami poszczególnych haseł są wybitni specjaliści, przede wszystkim profesorowie i doktorzy. Adresowana jest nie tylko do prawników, lecz i tych wszystkich osób, które w codziennym życiu korzystają z przepisów prawa. Kierujemy ją także do studentów wydziałów: prawa i administracji, ekonomii, bankowości, psychologii, socjologii i innych wyższych uczelni.

Korzystając z okazji wyrażam wielką wdzięczność Członkom Kolegium Redakcyjnego i Autorom za wysiłek intelektualny i owocną współpracę. Jestem także zobowiązany Panu Dyrektorowi Wydawnictwa Leszkowi Skurzyńskiemu za życzliwe i skuteczne współdziałanie. W następnych wydaniach Encyklopedii uwzględnimy wszystkie uwagi Czytelników, które mogą przyczynić się do podniesienia wartości dzieła.

Wielką Encyklopedię Prawa dedykujemy wielu pokoleniom wybitnych prawników polskich, którzy zarówno w teorii, jak i w praktyce przestrzegali mądrej zasady świata starożytnego "ius est ars boni et aequi" (prawo jest sztuką stosowania tego co dobre i słuszne).
Na tej stronie nie ma komentarzy