Wersja [11287]
To jest stara wersja UchwalaSNIIICZP8101 utworzona przez MarcinKrzymuski, 2010-01-19 00:05:23.
Uchwała SN z 14.2.2002, III CZP 81/01
dane orzeczenia:
uchwała Sądu Najwyższego z dnia 14 lutego 2002 r., sygn. akt: III CZP 81/01
publikacja:
Orzecznictwo Sądu Najwyższego Izba Cywilna z 2002 nr 11, poz. 131
tezy:
W razie przelewu wierzytelności pieniężnej, dłużnik powinien dokonać zapłaty, jeżeli miejsce spełnienia świadczenia nie jest oznaczone, w miejscu zamieszkania lub w siedzibie (siedzibie przedsiębiorstwa) nabywcy wierzytelności w chwili spełnienia świadczenia. Samo wskazanie dłużnikowi przez wierzyciela rachunku bankowego, na który ma zapłacić, nie rozstrzyga o miejscu spełnienia świadczenia.
Gdy dłużnik nie zastosował się do żądania zapłaty na wskazany przez nabywcę wierzytelności rachunek, sądem miejsca wykonania zobowiązania (art. 34 KPC
art. 34 KPC
Powództwo o zawarcie umowy, ustalenie jej treści, o zmianę umowy oraz o ustalenie istnienia umowy, o jej wykonanie, rozwiązanie lub unieważnienie, a także o odszkodowanie z powodu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy można wytoczyć przed sąd miejsca jej wykonania. W razie wątpliwości miejsce wykonania umowy powinno być stwierdzone dokumentem.
i art. 488 § 1 KPCPowództwo o zawarcie umowy, ustalenie jej treści, o zmianę umowy oraz o ustalenie istnienia umowy, o jej wykonanie, rozwiązanie lub unieważnienie, a także o odszkodowanie z powodu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy można wytoczyć przed sąd miejsca jej wykonania. W razie wątpliwości miejsce wykonania umowy powinno być stwierdzone dokumentem.
art. 488 KPC
(uchylony).
) jest sąd miejsca zamieszkania lub siedziby (siedziby przedsiębiorstwa) nabywcy wierzytelności w chwili wytoczenia powództwa.(uchylony).
Tekst orzeczenia ze strony Supremus (baza orzeczeń Sądu Najwyższego):
Please make sure that the server has write access to a folder named uploads.
CategoryOrzecznictwoSaduNajwyzszego CategoryZobowiazaniaUmowne CategoryZobowiazaniaPozaumowne
Na tej stronie nie ma komentarzy